Blog

Satınalma Dergisi Aralık 2020 Sayısı Öğrenme Merkezinde

Kategori: Satınalma
Eklenme Tarihi: 11.12.2020 22:22
Yazar: Prof. Dr. Murat Erdal

Okuma Süresi: 2 dk


Satınalma Dergisi Aralık 2020 Sayısı Öğrenme Merkezinde

Değerli yöneticiler, 

 

2020 yılının son sayısı ile karşınızdayız. Şirketlerimiz yılı kapatma açısından hayli hareketli. Hedefler tartışılıyor, veriler analiz ediliyor ve kuşkusuz yeni yıla ilişkin planlar ve gündemler gözden geçiriliyor. 

2020 pandeminin sağlık ve ekonomik etkilerini iş ve sosyal hayatımızda yoğun şekilde hissettiren bir yıl oldu. Çocuklarımız okullarından uzakta kaldı. Bizler daha önce hiç yaşamadığımız bir şekilde işlerimizden ayrı kalarak çalışmaya devam ettik. Her bakımdan zor bir yılı geride bırakıyoruz. Aşı konusunda ümit vaat edici adımların atılması hepimizi sevindiriyor. 2021 ortalarına kadar önemli bir mesafe kat edilmiş olacak. Umarız 2021 yılı sağlık ve iş hayatı açısından olumlu bir yıl olarak aklımızda yer eder.

 

Teknoloji yatırımları ve lojistik operasyonlar üzerinde daha fazla durulmaya başlandı. Esnek çalışma şekilleri tüm sektörlerde yaygınlık kazandı. İnternet tabanlı toplantılar hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. 

 

Satınalma ve tedarik zinciri dünyası açısından durum değerlendirilmesi yapıldığında stratejik ve operasyonel riskleri konuşmaya devam edeceğiz. Çoğu şirkette uzun dönemli satınalma yol haritasının hazırlanması ve gelecekte olası darboğazlara karşı önlemlerin alınması ana gündem maddesi oldu. Tedarikçi ilişkileri temelinde yerel tedarikçilerle iş toplantıları ve uzun dönemli çalışma niyeti üzerinde duruluyor. 
Kur dalgalanmaları, vergiler, artan maliyetler ve lojistik sıkıntılar nedeniyle daha fazla yerli tedarikçilerle neler yapabiliriz konusu sorgulanıyor.  Tehditler ve fırsatlar tek tek inceleniyor.

 

 

            Yöneticilerimizle Uzaktan Öğrenme Programını Devreye Aldık 


“Şirketler şirketlere anlatıyor” anlayışı ile saha tecrübesi yüksek yöneticilerimizin iş deneyimlerini paylaşmalarını istedik ve bu konuda çok güzel dönüşler aldık. Ocak 2021’de başlıyoruz. Meslektaşlarımız Katılım Sertifikası ve sürpriz armağanlar elde edecekler. Açık eğitimlere 
https://webinar.buyernetwork.net platformumuzdan ulaşabileceksiniz.

 

Kurumsal Olarak Dijital Dergi Abonesi Olun Tüm Arşive Sahip Olun

 

            Tüm satınalma, lojistik ve tedarik zinciri çalışanlarınıza yeni yıl hediyesi verin. Kurumsal şirket üyeliği sağlayarak Satınalma Dergisi 96 sayıya ve gelecek bir yıl tüm yeni sayılara Learning.buyernetwork.net üzerinden erişebilirsiniz. Ayrıca Öğrenme Merkezi üyeliği ile kişisel ve mesleki gelişime destekleyici dokümanlara ulaşabilirsiniz. 

 

            Ticaret Portalımızı Aktif Kullanın

 

             Alım talepleri, satış ilanları, makine, işyeri kiralama ve proje duyurularınızı ücret ödemeden  ticaret.buyernetwork.net Portalına girebilirsiniz. İlk adım BuyerNetwork.net e kullanıcı (ücretsiz) girişi yapmak. 1 dakika içerisinde işlemlerinize başlayabilirsiniz. 

 

Sağlıklı dolu bir yıl dilerim.

Keyifli Okumalar

Bu içeriği paylaşın
Twitter Facebook Whatsapp LinkedIn
Bu kategorideki diğer içerikler
Pazarlık Stilinizi Öğrenin

Pazarlık Sti̇li̇ni̇zi̇ Öğreni̇n

Pazarlık Yetkinlik Değerlendirme Anketini doldurmak için tıklayınız.  ...

Tedarik Zinciri Gündem Temmuz 2023 Klasörü

Tedari̇k Zi̇nci̇ri̇ Gündem Temmuz 2023 Klasörü

Değerli Yöneticiler, Tedarik Zinciri Gündemi ile yeni bir sayfa açtık. Kısa zamanda 700’ün üzerinde sektör yöneticisine ulaştık.Çalışman...

Satınalma Dergisi Aralık 2020 Sayısı Öğrenme Merkezinde

Satınalma Dergi̇si̇ Aralık 2020 Sayısı Öğrenme Merkezi̇nde

Değerli yöneticiler,    2020 yılının son sayısı ile karşınızdayız. Şirketlerimiz yılı kapatma açısından hayli hareketli. Hedefler tartışılıyor, veriler anali...

Müzakere Okulu Vaka Analizi Yarışması

Müzakere Okulu Vaka Anali̇zi̇ Yarışması

  Vakayı görüntülemek için tıklayınız.  ...

Doğru Talep ve Satınalma Mesleğinin Doğruları

Doğru Talep Ve Satınalma Mesleği̇ni̇n Doğruları

İşin Başladığı YerDOĞRU TALEP ve SATINALMA MESLEĞİNİN DOĞRULARIProf. Dr. Murat ERDAL Sektörde “satınalma taleple başlar taleple biter” söz&...